Medyasoft Lisans

Medyasoft Lisans

Lisanslı yazılım nedir? Yazılımın kullanım hakkının belirli bir süre veya süresiz bir şekilde ve belirli şartlar çerçevesinde kullanılması için satın alınmış ürünler lisanslı yazılımlardır. Ülkemizde ve dünyada korsan yazılım kullanım oranları ne yazık ki çok yüksektir.

Lisanssız yazılım kullanmanın ciddi cezaları vardır ve her geçen gün artmaktadır.. Lisanslı yazılım kullanmanın avantajları nelerdir?

Yasal problemleriniz ortadan kalkar. Cezai yaptırımlardan kurtulursunuz. Teknik destek güvencesinden yararlanırsınız. Korsan yazılımın beraberinde getirebileceği virüsler, bozuk diskler ve hatalı yazılımlar gibi faktörlerden etkilenmezsiniz.

Doğru ve eksiksiz dokümantasyon rehberliğine ulaşabilirsiniz. Yazılımından daha yüksek verim alırsınız. Yazılımları düşük maliyetle güncelleştirme olanağına kavuşursunuz. Yeni ürünler hakkında sürekli bilgilendirilirsiniz.

Lisanslı yazılım kullanmamanın sonuçları nelerdir? Lisanslı yazılım kullanmamanın cezai yaptırımları oldukça ağırdır ve aşağıdaki şekilde sıralanabilir: 2 yıldan 6 yıla kadar “para cezasına çevrilemeyen” hapis cezası, Her lisanssız yazılım başına 10-150 bin TL para cezası, 3 yıla kadar meslekten men ve korsan yazılımın yüklü olduğu sistemlere el konulmasıdır.

Lisanslı yazılım nedir?

Yazılımın kullanım hakkının belirli bir süre veya süresiz bir şekilde ve belirli şartlar çerçevesinde kullanılması için satın alınmış ürünler lisanslı yazılımlardır. Ülkemizde ve dünyada korsan yazılım kullanım oranları ne yazık ki çok yüksektir. Lisanssız yazılım kullanmanın ciddi cezaları vardır ve her geçen gün artmaktadır..

Lisanslı yazılım kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Yasal problemleriniz ortadan kalkar. Cezai yaptırımlardan kurtulursunuz.
 • Teknik destek güvencesinden yararlanırsınız.
 • Korsan yazılımın beraberinde getirebileceği virüsler, bozuk diskler ve hatalı yazılımlar gibi faktörlerden etkilenmezsiniz.
 • Doğru ve eksiksiz dokümantasyon rehberliğine ulaşabilirsiniz.
 • Yazılımından daha yüksek verim alırsınız.
 • Yazılımları düşük maliyetle güncelleştirme olanağına kavuşursunuz.
 • Yeni ürünler hakkında sürekli bilgilendirilirsiniz.

Lisanslı yazılım kullanmamanın sonuçları nelerdir?

Lisanslı yazılım kullanmamanın cezai yaptırımları oldukça ağırdır ve aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • 2 yıldan 6 yıla kadar “para cezasına çevrilemeyen” hapis cezası,
 • Her lisanssız yazılım başına 10-150 bin TL para cezası,
 • 3 yıla kadar meslekten men ve korsan yazılımın yüklü olduğu sistemlere el konulmasıdır.

Autodesk’ te Yılın Kampanyası

Autodesk’ te yeni sektörel çözüm paketine geçişte dev kampanya ;

Müşteriler, kampanya dahilindeki ürünlerin kalıcı lisanslarını, aralarında AutoCAD®, Revit®, Inventor®, 3ds Max® ve diğer pek çok ürünün bulunduğu en son ürünlere abonelik karşılığında takas ettiklerinde %50’ye varan indirim kazanırlar.

Genel Bilgiler

 • FY17 Q3 Global Field Promotion (GFP) nedir?

Mevcut müşteriler, R14 (1998 sürüm tarihli) ile 2016 arası döneme ait kalıcı lisanslarda kampanyanın uygun (“eski”) seri numaralarını ve ilgili tüm kullanıcı lisanslarını ve/veya aktif bakım anlaşması bulunmayan 2017 kalıcı lisanslarını seçili ürünlerle 3 yıllık abonelik koşuluyla takas etmeleri halinde Önerilen Perakende Satış Fiyatı (“SRP”) üzerinden %50’ye varan indirim kazanabilirler. Kampanyanın uygun Autodesk LT Ailesi lisansları, sadece Autodesk LT Ailesi ürünlere 3 yıllık abonelik koşuluyla takas edilebilir. Seri Numaraları şu adresten takas edilmelidir: www.autodesk.com/tradeinpromo
Kampanya dahilindeki ürünlerinin tam listesini görmek için “Ek; bölümüne bakın.

 • Müşteriler abonelik seçenekleri hakkında nereden daha faza bilgi alabilirler?

Müşteriler abonelik hakkında daha fazla bilgi almak için www.autodesk.com.tr/subscription adresini ziyaret edebilirler.

 • Tek kullanıcılı ve çoklu kullanıcılı aboneliklerin her ikisi için de indirim geçerli mi?

Evet. Bu fırsat her iki abonelik için de geçerlidir. Ayrıca tekil eski lisanslar takas edilerek çok kullanıcı lisanslı aboneliğe geçişte indirim kazanılabilir. LT takas kısıtlamaları geçerlidir.

 • Abonelik yenilemelerinde indirim kullanılabilir mi?

Hayır. Bu fırsat sadece yeni abonelikler için geçerlidir.

 • R2016 veya R2017 abonelik ürünleri de takas edilebilir mi?

Hayır. Sadece R14 (1998 sürüm tarihli) ile 2016 arası döneme ait kalıcı lisanslar veya aktif bakım anlaşması bulunmayan 2017 kalıcı lisansları ile takas işlemi yapılabilir.

 • Bu fırsat diğer fırsatlarla birleştirilebilir mi?

Hayır. Bu fırsat, Autodesk tarafından sunulan diğer indirimler, kampanyalar veya teşviklerle birleştirilemez.

 • Mevcut abonelik planlarına ekleme yapıldığında da Autodesk belirli bir indirim oranı sunuyor mu?

Evet, aynı süreli abonelikler için. Bu kampanyada, aynı süre uzunluğuna sahip olmaları halinde, müşteri mevcut abonelik planına uygun hale getirmek için süre ortaklaştırması yapsa dahi tam indirim oranından yararlanma hakkı sunulur (yeni 3 yıllık lisansa karşılık mevcut 3 yıllık dönem).

Farklı durumlardaki örnek indirim oranları için tıklayınız.

 • Mevcut kalıcı seri numaralarını teslim etmemiz gerekiyor mu?

Evet. %50 indirim alabilmeleri için müşterilerin kalıcı lisans seri numaralarını takas etmeleri ve bu seri numaralarıyla ilişkili hiçbir kullanıcı lisansını bundan sonra kullanmamaları gerekir. Takas işlemi tamamlandıktan sonra bu seri numaraları ikinci kez bir kampanya indirimi almak için takas edilemez veya kullanılamaz.

 • Müşteriler indirimli 3 yıllık abonelik satın aldıktan sonra kalıcı lisansı kullanmaya devam edebilir mi?

Hayır. Bu fırsatın hükümleri ve koşulları gereğince, müşteri, kampanyaya uygun kalıcı lisansın seri numaralarını takas etmeyi ve bundan böyle bu seri numaralarıyla ilişkili kullanıcı lisanslarını kullanmamayı kabul eder. Abonelik özelliklerinden birinin Eski Sürüm Hakları dır. Bu özellik, müşterilerin belirli eski sürümlere erişmesine izin verir.

 • Bir seri numarasının geçerli olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bir seri numarası, R14-2016 kalıcı lisans ve/veya bakım planı olmayan 2017 kalıcı lisans olduğu takdirde geçerlidir. Lisansların ticari lisans olması ve kayıtlı olması gerekir. Seri numarası teslim etme sitesi, seri numaralarının doğrulanabileceği bir kaynak olarak kullanılamaz.

 • Sipariş süreci nasıl işliyor?
 • Satın alma işleminden önce kalıcı lisans seri numarasının teslim edilmesi gerekir. Son kullanıcı veya kullanıcı adına iş ortağı www.autodesk.com/tradeinpromo adresini ziyaret ederek seri numarası teslim etme işlemini tamamlar.
 • Bu sitede doldurulması zorunlu alanlar, bunlarla sınırlı olmamak üzere, müşterinin adı, teslim edilen seri numarası ve e-posta adresidir.
 • Takas işleminden hemen sonra kalıcı lisansın seri numarası ve bu lisansla ilişkili tüm kullanıcı lisansları Autodesk tarafından, artık geçerli olmayan veya artık takas edilemeyecek lisanslar olarak işaretlenir.
 • Eğer müşteri satın almaktan vazgeçer veya satın alma işlemini iptal ederse, seri numarasını teslim etme işlemi Autodesk_CS@pmci.com adresi üzerinden iletişim kurularak geri çekilebilir.
 • Autodesk teslim edilen tüm seri numaralarını ve verilen tüm siparişleri kesintisiz şekilde izleyecektir. Bir lisans teslimi ve sipariş arasında bir farklılık olması halinde, sorunun çözülmesine yardımcı olmak üzere İş Ortağı ile iletişim kurulacaktır.
 • Her seri numarası başına kaç tane yeni 3 yıllık abonelik satın alınabileceği konusunda bir sınırlandırma var mı?

Müşterilerin teslim ettikleri seri numarasıyla ilgili her kullanıcı lisansı için bir adet yeni 3 yıllık abonelik satın alma hakları vardır.

 • Müşteri başına teslim edilecek seri numarası sayısı konusunda bir sınırlandırma var mı?

Hayır. Fırsatın hükümleri ve koşullarına uygun olması koşuluyla müşterilerin teslim edecekleri, kampanyanın uygun ürünlerine ait geçerli seri numara sayısında bir sınırlandırma yoktur.

 • Müşterilerin bir seri numarasına ait çoklu paketi veya çoklu kullanıcı lisansı olması haline ne olacak?

Müşterilerin geçerli bir seri numarasıyla ilişkili her kullanıcı lisansı için bir adet 3 yıllık abonelik satın alma hakkı vardır ancak her talep için tek bir seri numarası teslim edebilirler.

Örnek: Bir müşterinin AutoCAD LT 2008 5 paketi var. Bu müşteri en fazla 5 yeni abonelik için %50 indirim alma hakkına sahiptir. Seri numarasını teslim ettikleri zaman, satın aldıkları yeni indirimli abonelik sayısı ne olursa olsun, 5 AutoCAD LT 2008 kalıcı lisansının tümünü takas edecekler.

Daha az sayıda yeni abonelik satın almak isteyen ve seri numarasıyla ilişkili tüm lisansları teslim etmek istemeyen müşteriler için istisnalar olabilir (diyelim ki, bu örneği baz alırsak, müşteri 3 lisansı göndermek ve 2 kalıcı lisansı elinde tutmak isteyebilir). Bu tür belirli durumlar için seri numarası, sipariş verilmeden önce bölünebilir. Seri numarasının bölünmesi işlemi Ortak Merkezi’nde gerçekleştirilebilir. Orijinal seri numarası, takas işleminde kullanılan seri numarası olmalıdır.

 • Müşterilerin kalıcı lisansla aynı ürünleri satın alma zorunlulukları var mı?

Hayır. Müşteriler aynı ürünü satın almak zorunda değildir ancak yukarıda belirtilen sınırlandırmalar geçerli olur.
Bu fırsat kapsamında olan ürünleri görmek için Ek’teki Tablo1’e bakın. Takasa uygun ürünleri görmek için Ek’teki Tablo 2 ’ye bakın.
Not: Autodesk LT Ailesi lisansları, sadece Autodesk LT Ailesi ürünlere 3 yıllık abonelik koşuluyla takas edilebilir.

 • Bir müşterinin tek bir seri numarasına ait çoklu paketi veya çoklu kullanıcı lisansı varsa, yeni aboneliklerin tümü aynı ürüne ait mi olmalı?

Hayır. Müşteri ekteki tablolarda listelenen, kampanyanın uygun ürünlerinden herhangi birini, daha önce belirtilen lisans sayısı gereksinimlerine uygun şekilde satın alabilir.

AUTODESK, ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİNE BAĞLI OLMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR NEDENLE VE İSTEDİĞİ ZAMAN BU KAMPANYAYI İPTAL ETME, ASKIYA ALMA VEYA DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. AUTODESK YAZILIMLARININ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR VE FİYATLAR ÜLKEDEN ÜLKEYE GÖRE DEĞİŞEBİLİR.

Fırsat, satıcının katılımına bağlıdır. Kanal ortakları bağımsız davranabilir ve kendi fiyatlarını belirleyebilir. Satıcı fiyatlarında farklılıklar olabilir.

Autodesk, Autodesk logosu, AutoCAD LT, 3ds Max, AutoCAD, Civil 3D, InfraWorks, Inventor, Inventor LT, Maya, Maya LT, MotionBuilder, Navisworks, Revit, Revit LT, Robot ve Showcase, Autodesk, Inc. kuruluşunun ve/veya ABD'deki ve/veya diğer ülkelerdeki bağlı şirketlerinin ve/veya iştiraklerinin tescilli ticari veya ticari markalarıdır. Diğer tüm marka adları, ürün adları veya ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Autodesk ürünlerinde ve sunduğu hizmetlerde, ürünlerin teknik özelliklerinde ve fiyatlandırmasında önceden haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı tutar ve bu belgedeki olası tipografik hatalardan veya gramer hatalarından sorumlu değildir.

© 2017 Autodesk, Inc. Tüm hakları saklıdır.