Harran Üniversitesi Eğitim Projesi

GAP idaresi ve Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi işbirliği ile "Bilgisayar Destekli Dijital Medya Tasarımı ve Mühendislik Tasarımı Eğitimleri" Medyasoft‘un değerli eğitmenleri ile Şanlıurfa merkezde gerçekleştirildi.

Harran Üniversitesi bugün 10 Fakülte, 5 Yüksekokul, 1 Devlet Konservatuarı, 11 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitü, 10 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

GAP İdaresi ve Harran Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen bu projede özellikle Gap bölgesindeki genç ve yetenekli işsizlerin dijital tasarım alanında beceri kazanmasını sağlamak ve  kalıcı istihdam olanaklarını artırmak amaç edinilmiştir.

Tüm bölge illerden de genç ve yetenekli katılımcıların olduğu bu  projede, paralel sınıflar da tecrübeli, farklı eğitmenler ile  sabah ve öğleden sonra da devam eden şekilde toplam 45  katılımcıya 2 ay süren  Autocad, 3D Max, Revit, Inventor Professional (Mühendislik Tasarım Eğitimleri ) Eğitimleri ile   Adobe Photoshop, InDesing, Illustrator ve Acrobat ( Dijital Medya Tasarımı Eğitimleri)  Eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimler genç yeteneklerin kişisel ve mesleki kariyerlerinde daha hızlı ilerleyebilmeleri için önemli bir proje olarak başarı ile tamamlanmıştır. 

Bu proje özellikle teknoloji bazlı istihdam imkânları son derece kısıtlı olan GAP bölgesinde, çağımızın gelişen mesleklerinden birisi olan dijital tasarım alanında da faaliyet gösterecek yeni işletmelerin oluşması ve çoğalması sürecini başlatmak adına da önemli bir adım atılmış olmuştur.