İSMEK "Eğitimcinin Eğitimi" Projesi

İSMEK, 1996 yılında, sosyal bir proje olarak faaliyetlerine başlamıştır. Bugün ise bu yapı Türkiye’nin en büyük “Halk Üniversitesi” olarak nitelendirilmektedir. 2013 yılında İSMEK tüm Eğitim kurumlarında Web Tasarım ve Grafik Tasarımı Eğitimi veren 80 kişilik bir eğitmen grubunu Medyasoft'dan aldığı eğitimlerle yenileme programına tabi tutmuştur.

Bu proje kapsamında İSMEK (İstanbul Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları) tüm kurslarında kullanılan eski versiyon yazılımların son sürümlerinin de satın alma işlemlerini tamamlayarak piyasada gerçekten meslek edinmek isteyen gençlerin gelişimlerine ne kadar önem verdiklerini göstermiştir.

İsmek Kursların da verdiğimiz Web Tasarım ve Grafik Tasarım eğitimlerine 80 kişilik eğitmen grubu katılmıştır.  Eğitimler Yenibosna İsmek Eğitim merkezinde verilmiştir. Eğitimler Web Tasarım ve Grafik Tasarım eğitimleri olarak ikiye ayrılmış ve bu eğitimler yaklaşık 2 ayda tamamlanmıştır.

Bu eğitimleri alan eğitmenler Adobe Markalı tüm eğitim verdikleri programların son sürümlerindeki özellikleri ve kullanım kolaylıklarını öğrenmişler ve yeni dönemde kursiyerlerine bu bilgiler eşliğinde eğitim vermeye devam edebilecek hale gelmişlerdir.
Eğitimler sonunda tüm katılımcılara katılım sertifikaları takdim edilmiş ve bu proje ile eğitmenlerin kariyerlerine katkı sağlanmıştır. Bu eğitimlerin devamı olarak seçilmiş 50 Eğitmene 1 yıl boyunca eğitimlerinin güncellemelerini ve diğer tüm merak ettikleri soruların cevaplarını da bulabilecekleri vidobu üyelikleri tanımlanmıştır. 

Ayrıca projede eğitim alan yine seçilmiş 50 eğitmenin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Uzaktan Eğitim Sistemi ile Program Desteği ve Kişisel Gelişim Eğitimleri Desteği adı altında kendilerine 1 yıl boyunca istedikleri zaman online olarak eğitim alabilecekleri Eğiticinin Eğitimi, Beden Dili, İletişim Sanatı, İnsan Sarrafı,  Zor Kişilerle Başa Çıkma  Eğitim üyelikleri tanımlanmıştır.

Bu proje ile İsmek tüm eğitmenlerini günün koşullarına göre eğiterek piyasada gerçekten var olmak istediklerini ortaya koymuşlardır.