Türk Hava Yolları Kurumsal Web Sitesi

2005 yılından bugüne Türk Hava Yolları kurumsal web sitesi www.turkishairlines.com projesi kapsamında verilen hizmetler arasında site ve sunucu yönetimi, güncelleme ve bakım hizmetleri, yeni proje uygulamaları, tasarım ve kodlama çalışmaları sayılabilir. Bu süre boyunca verilen hizmetin karşılığı olarak da yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarda birçok ödül alınmıştır.

Türk Hava Yolları son yıllarda yaptığı atılımlarla sadece Türkiye’de değil tüm Dünya’da bilinen bir marka haline gelmiştir. Bu sorumluluk doğrultusunda 2011 yılının Şubat ayında kurumsal web sitesinin yenilenme sürecine başlanmıştır. Türk Hava Yolları ve Medyasoft çalışanlarından oluşan yaklaşık 20 kişilik bir ekiple 8 aylık bir çalışma sonunda yeni web sitesi yayına alınmıştır.

Ziyaretçilere uçtan uca aynı deneyimi yaşatmak amacıyla Türk Hava Yolları kurumsal kimliğine uygun olarak hazırlanan bir tasarım ile yayına başlayan sitede promosyonel ücretler ve uçuş noktaları ile ilgili tüm bilgiler ziyaretçilerin pratik bir şekilde ulaşımına uygun hale getirilmiştir. Yeniden kurgulanan bilet alım ve diğer online işlem sayfaları ile ziyaretçiler daha hızlı işlem yapabilme imkanına kavuşmuşlardır. Ayrıca sosyal medya entegrasyonu ile site interaktif bir yapıya kavuşmuştur. Tüm bu süreçlerde kullanıcı odaklı bir yaklaşım ve tasarım hazırlanmıştır.

Yapılan bu yenileme çalışmaları kısa zamanda sonuca ulaşmış, ziyaretçi trafiğinde ve site üzerinden yapılan ticarette önemli bir artış sağlanmıştır.

Projede öne çıkan özellikler:

  • Türk Hava Yolları’nın promosyonel uçuşlarını yönetebilecekleri Promosyon Modülü ve bu kampanyaları ziyaretçilerine sunabilecekleri ve böylelikle site üzerinden ticareti arttıran Promosyon Sayfaları...
  • Kullanıcı deneyimi açısından zengin, kullanılabilirliği yüksek bir tasarım...
  • Uçtan uca yenilenmiş Online Bilet ve İşlem sayfaları...
  • Yenilikçi filo ve seyahat deneyimi sayfaları...
  • Çok dilli sistem yapısı...
  • Yüksek ziyaretçi trafiğini kaldıran bir güvenlik ve performans sunan MCMS altyapısı...