Türkiye'nin Lider Gıda Markası Ülker'in Resmi Web Sitesi

10 yılı aşkın süredir tasarım, geliştirim ve içerik güncelleme hizmeti verdiğimiz ulker.com.tr web sitesi 2012 yılında Medyasoft Dijital Çözümler ekibi tarafından yenilendi. Aynı yıl Medyasoft'a Ülker Web Sitesi'nin tasarımı, geliştirilmesi ve uygulanmasında gösterdiği mükemmeliyetten ötürü Medyasoft'a Sınıfının En İyisi (Best In Class) ödülü verildi.

100'den fazla markayı bünyesinde barındıran Ülker'in web sitesi tüm bu alt markalar için bir tanıtım alanı olarak da kullanılmaktadır. Anasayfadan alt sayfalara kadar her bölüm alt markaların talepleri doğrultusunda özelleştirilebilir yapıdadır. Her marka kendisine açılan bölümde kendi görselini kendi haberlerini, kendi ürünlerini sergileyebilmektedir.

Türkiye'nin en çok reklam veren şirketlerinden biri olan Ülker'in tüm reklam videoları 90'lı yıllara kadar uzanan bir yelpazede siteden izlenebilmektedir.

Ülker'in çatı kuruluşu olan Yıldız Holding bünyesindeki 100'den fazla şirketin önemli haberleri siteden kamuoyuna ulaştırılmaktadır.

Son derece kapsamlı bir içeriğe sahip olan sitede ziyaretçilerin aradıklarını daha rahat bulabilmeleri için özel bir arama çözümü geliştirilmiştir.

Ziyaretçilerin siteden maksimum yararlanabilmesi ve rahat gezinebilmesi için kullanıcı deneyimi (UX) dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Ülker'in tüm markaları gerek sosyal medyada gerek kendi sitelerinde sıklıkla kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalara milyonlarca kişi katılmaktadır. Tüm bu kampanyalardan elde edilen CRM verileri web sitesinin altyapısında saklanmakta düzenli CRM raporlaması yapılmaktadır. Tüketicilerden gelen tüm çevrimiçi geribildirimler yine bu merkezi altyapı ile Ülker’in ilgili birimlerine ulaştırılmaktadır. Bu merkezi yapıya ajansların ulaşımı merkezi bir web servisi ile yapılmaktadır.

Siber saldırılara karşı gerekli tüm önlemler alınmış, yüksek trafiğe cevap verebilir yapıda inşa edilmiştir.