Medyasoft Bilişim Grubu

Medyasoft Bilişim Grubu

Medyasoft Bilişim Grubu

İleri ve çığır açıcı teknolojilere dayalı kaliteli ürünlerimiz, hızlı kurulum çözümlerimiz, yenilikçi proje yönetim yaklaşımımız, sürekli gelişen yetenekli ekibimiz ve dikey uzmanlıklarımızla ülkemizde ve dünyadaki müşterilerimize dijital dönüşüm yolculuklarında sürdürülebilir değer katmayı hedefleriz.

Medyasoft Bilişim Grubu

Vizyonumuz (Gelecek hedeflerimiz)

İleri ve çığır açıcı teknolojilere dayalı kaliteli ürünlerimiz, hızlı kurulum çözümlerimiz, yenilikçi proje yönetim yaklaşımımız, sürekli gelişen yetenekli ekibimiz ve dikey uzmanlıklarımızla ülkemizde ve dünyadaki müşterilerimize dijital dönüşüm yolculuklarında sürdürülebilir değer katmayı hedefleriz.

Değerlerimiz

Misyonumuz (Kuruluş Amacımız)

Değerlerimizin yol göstericiliğinde; şirketimize, kendimize, çevremize, ülkemize ve insanlığa katma değerli, sürdürülebilir, iz bırakan ürünler, platformlar, işler yapmalı, bu şekilde bizden sonrakiler için üzerine inşa edecekleri bir temel hazırlamalıyız.

Girişimci İş Modelimiz

Kurulduğumuz 1999 yılından bugüne uzanan kurumsal hafıza ve ekosistemimiz, zihinsel sermayemiz, yetkinliklerimiz, başarı hikayelerimiz ve müşterilerimizle olan mükemmel ilişkilerimiz ile strateji, inovasyon, hukuk, insan kaynakları ve finansmanda global en iyi uygulamaları birleştirerek özgün Girişimci İş Modelimizi oluşturduk.

Girişimci İş Modelimiz, dijital dönüşümün her alanında müşterilerimize değer katıyor. Bu model, Medyasoft ailesindeki çalışan her bireyi bir girişimci yapma esasına dayanır.

Öncelikle işe; iyi eğitim almış, gelişime açık, yenilikçi, iş ahlakı ilkelerine bağlı ve pozitif düşünen çalışma arkadaşlarını seçmekle başlıyoruz. Bu arkadaşlarımızın mevcut durumlarına göre kendilerini ne kadar geliştirecekleri ve birlikte belirlediğimiz hedeflerin ne kadarını gerçekleştirecekleri şu an sahip oldukları yetkinlikler kadar önemlidir. Temel amacımız; tüm çalışma arkadaşlarımızı kurumun inovasyon kültürü ile yoğurmak ve yenilikçi fikirler üreterek, bu fikirleri gerçekleştirmelerini sağlamaktır.

Ticari deneyimlerimizle, ortaya çıkan yeni fikirlerin ayaklarının yere basmasını sağlıyoruz. Birlikte olgunlaştırdığımız bu fikirlerin tetiklediği iş alanlarını hayata geçiriyoruz. Fikirlerin sahipleri, iş birimlerinin liderleri olarak sorumluluk alıyorlar ve bu iş birimleri, kurum içinde bağımsız silolar şeklinde organize oluyorlar; müstakil stratejilerini, bütçelerini, iş planlarını ve organizasyonlarını belirliyorlar

Bizler, bu stratejileri değerlendiriyoruz, bütçeleri ve iş planlarını yönlendiriyoruz ve gerekli finansal desteği sağlıyoruz. Medyasoft’un İnsan Kaynakları, İdari İşler, ARGE ve finans departmanları, bu iş birimlerine ayrıca merkezi lojistik destek sağlıyor. Bu değerlere Medyasoft ’un satış, pazarlama gücünü ve varolan kurumsal itibarını da ekliyoruz. İş birimi liderleri, bu sağlamlaştırılmış ve deneyimlenmiş destek zemininde yol alıyorlar. Bütçelerini planlanan şekilde gerçekleştirirlerse, bu bütçeden elde ettikleri karları, sermayeleri oluyor

Sürdürülebilir bir büyüme yakaladığında, bu iş birimleri önce markalaşıyor, sonrasında ise bağımsız yer ve mekana sahip müstakil şirketler haline geliyor. Bu süre içinde iş birimi liderlerimiz, bir anlamda fiili bir “Genel Müdürlük” eğitimi almış ve deneyimlemiş oluyor, strateji ve bütçe yapmayı, iş planını uygulamayı, ekip kurmayı ve motive etmeyi, pazarlamayı, yenilikçi fikirleri ticarileştirmeyi, ürün yaşam döngüsünü öğreniyor. Bu yol gösterici, rehberlik eden, sürekli test eden ve gerekli yerlerde doğru destekleri veren iş ortamıyla aslında girişimlerimizin başarı şansını artırmayı hedefliyoruz.
2017’de, bu girişimci iş modelimizin ilk başarı hikayelerini oluşturduk. Bir KOBİ’nin tüm bilgi teknolojisi ihtiyaçlarını tek bir bulut platformdan karşılamayı amaçlayan bulut şirket konseptimiz “ePlatform”, 2018’de bir iş birimi olmaktan çıkarak ayrı şirketleşti ve şu ana kadar 8000’i aşkın KOBİ ve büyük şirket müşterilerine onbinlerce ürün sağladı. Stratejik ortaklıklarla bu sayıları her geçen gün artırıyor, ürün yelpazesini geliştiriyor ve tüm hızıyla yoluna devam ediyor.

Büyük kurumların uçtan uca dijitalleştirilmesinde özgün ürün ve hizmetler geliştiren, kullanıcı deneyimi sunan “Dijital Çözümler” iş birimimiz ise, “Medyasoft Dijital” adı altında markalaşmasını tamamladı. Öncü kurum ve kuruluşlardan oluşan geniş müşteri yelpazesine sahip olan bu yapı, Medyasoft’un belkemiğini oluşturuyor. 

Medyasoft Dijital, Medyasoft ürün ekipleri ile işbirliği halinde; kuruluşundan bu yana büyük projelere imza atarken kullandığı Unigate CMS altyapısını, 2023’de Unigate Platform adı altında bir Dijital Deneyim Platformuna dönüştürdü. Bu şekilde artık her ölçekten şirketlere bir uygulama geliştirme altyapısı, bir orkestrasyon aracı sunmakla kalmıyoruz, bu platform üzerinde geliştirdiğimiz Web Sitesi, HRM, Intranet gibi Hızlı Kurulum uygulamalarını da lisanslayarak çabucak devreye almalarını sağlıyoruz.

İş Çözümleri iş birimimiz, SAP’nin Türkiye’de önde gelen Gold iş ortaklarından biridir. SAP’nin global anlamda getirdiği en iyi uygulamalara yenilikçi fikirlerini eklediler ve havacılık, hızlı tüketim, eğitim, telco ve perakende-omnichannel gibi alanlarda özgün çözümler geliştirdiler. Geliştirilen bu çözümler, lider kurum ve kuruluşlara başarı ile uygulandı. Bu iş birimimizi de, “Renova” adı altında markalaştırdık ve 2017’de onlar da müstakil şirketleştiler.

2019’da iş biriminden şirket yapısına geçen bir iş birimimiz de Peoplefocus oldu. İnsan kaynaklarına insan merkezli bir yaklaşım getiren ve müşterilerine dijital altyapı dahil tüm insan kaynakları çözümlerini uçtan uca sunan Peoplefocus, alternatifli iş modelleri ile kısa zamanda kendini pazarda kabul ettirmiştir.

Yapay Zeka ve Robotik Süreç Otomasyonu alanında önce gelen girişimlerden biri olan Botteq ile Renova’nın RPA iş birimini 2023 yılında aynı şirket çatısı altında birleştirdik. Bu şekilde daha hızlı büyüme ve karlılık yakaladık.

Renova’nın diğer bir iş birimi, Vendorside markası ile ürettiği uçtan uca Tedarikçi Yönetim Sistemi, marka değeri yüksek büyük şirketler tarafından, binlerce tedarikçilerini yönetmek amaçlı olarak tercih edildi. Bir platforma dönüştürülen bu ürünümüz ile, yakın zamanda ülke sınırlarını aşarak dünyada bu alanda çözüm üreten teknoloji firmaları ile aynı zeminde ve daha pratik, daha kullanışlı bir çözüm sunarak rekabet etmeyi amaçlıyoruz.

Yine 2023 yılında, Medyasoft’un Autodesk başta olmak üzere birçok global üreticinin gold partnerliğini taşıyan kurumsal yazılım lisanslama iş birimi ile Asır Dijital’in Autodesk iş birimini, Unimedas adı altında bir ortak girişim olarak tek bir çatı altında ve müstakil bir şirket olarak birleştirdik. Unimedas; Autodesk, Adobe ve Microsoft gibi önde gelen yazılımların yanında 30’a yakın kurumsal uygulamayı şirketlere sunarak kurumsal yazılım tedarik merkezi olmayı hedefliyor.

Bu girişim başarı hikayelerini artırmak için, her Medyasoft Bilişim Grubu çalışanının iş fikirleri geliştirmesini teşvik eden bir iş kültürü oluşturmak en büyük hedefimiz. İstiyoruz ki, iş fikirlerini önce iş alanlarına, ürünlere ve iş birimlerine, sonrasında ise markalara ve şirketlere dönüştürelim. Bu fikirleri başarı ile hayata geçirenler ve onlara yardım edenler, yeni şirketlerden opsiyonlar alsınlar ve böylece girişimci gücümüzü devam ettirelim. Medyasoft’a şirketleşen ve büyüyen iş birimleri yerine yepyeni iş birimlerini, erken aşama ve erken aşama sonrası şirketleri katalım. Şirketleri büyütmek ve hantallaştırmak yerine, çeviklik ve kıvraklığı, yenilikçiliği, sahiplenmeyi artıralım.

İnanıyoruz ki, bulut bilişim, yapay zeka, büyük veri yönetimi ve analitiği gibi yeni teknolojilerin oluşturduğu İnternet çağının 3. etabında, veriye hükmeden ve teknolojiyi iyi kullanan şirketler ayakta kalacak. Bu şirketlerin teknolojiyi doğru ve etkin kullanarak kendilerine rekabet avantajı yaratabilmeleri için Medyasoft Bilişim Grubu üyeleri gibi ne kadar büyüse de girişimci ruhunu kaybetmeyen, hızlı, yenilikçi, yetkin, çevik, çözüm ortaklarına ihtiyacı var.


Grup Şirketlerimiz ve Ürünlerimiz

Grup Şirketlerimiz