Turkish Cargo Yenilenen Web Sitesi ile Müşteri Etkileşimini Arttıracak
Yayınlanma Tarihi: 14.12.2018

Turkish Cargo Yenilenen Web Sitesi ile Müşteri Etkileşimini Arttıracak

Dünyanın 122 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye’nin “yükselen değeri” Türk Hava Yolları’nın 1933 yılından beri hava kargo taşıma faaliyetlerini yürütmektedir.
Turkish Cargo Yenilenen Web Sitesi ile Müşteri Etkileşimini Arttıracak

2000 yılında ‘’Turkish Cargo’’ ismiyle markalaşan başarılı hava kargo taşıyıcısı, dünya genelinde, 86’sı direkt kargo noktası olan 300’den fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlamaktadır.

Turkish Cargo’nun hızla büyüme göstermesiyle birlikte ihtiyaç duyduğu kurumsal web sitesi kapsamında; mobil uyumlu bir ara yüze sahip olarak hazırlanacak web sitesi ile ziyaretçilere navigasyon özelliği sunarak, online modüllerinde daha hızlı sonuç getirecek bir proje hedeflenmektedir.

Turkish Cargo, proje hedefleri yaklaşımı ile son trendlere uygun olarak tasarım hizmeti veren, içerik yönetiminin hızlı ve kolay yapıldığı içerik yönetim paneline sahip olan Medyasoft Digital’in yetkinliğini tercih etti. Büyük kurumlara dijital dönüşüm süreçlerinde hızlı, güvenilir, kanal bağımsız çözümler sunan bir kullanıcı deneyimi platformu olan Unigate (İçerik Yönetim Sistemi) ile Turkish Cargo’nun uçtan uca ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Tüm paydaşların katılımı ile sağlanan analiz aşamasında, proje ile ulaşılması beklenen hedefler belirlenmiştir. Ziyaretçileri doğru yönlendirme ve akıcı bir kullanılabilirlik sağlamayı hedefleyen bilgi mimarisiyle birlikte, kullanıcı deneyimini mobil kullanım ile destekleyen görsel tasarımlar oluşturulmuştur. Hazırlanan tasarımların Unigate (İçerik Yönetim Sistemi) altyapısına uyarlanması ve tüm içeriklerin sisteme girilmesi sonucu; teknolojinin dönüşüm sağladığı ve yeni tasarım trendlerine sahip kurumsal web sitesi canlıya alınmıştır.

Yeni web sitesi ile kullanıcılara; Dünya üzerindeki tüm istasyonların iletişim bilgilerine erişim, kargo takibi, terminal ücretleri, tarife seçeneklerine erişim gibi olanaklar sağlanmaktadır. Ziyaretçisine kullanışlı ve modern bir deneyim yaşatan Turkish Cargo, özel kargolar ürünlerini de en etkili şekilde sunmaktadır. Aynı zamanda aktif bir iletişim tercihi olan Turkish Cargo, kullanıcılar için haberler ve duyurular başlıklarıyla güncel paylaşımlarda bulunarak, müşteri memnuniyetiyle ilgili geri dönüşlerini takip etmektedir. Bu yaklaşımla; site üzerinde geçirilen sürenin kalitesi ve bilgi tüketilebilirliği arttırılmaktadır.

Dünyanın en hızlı büyüyen ve gelişen, her geçen gün yenilenen ve filosunu güçlendiren Turkish Cargo’nun, güçlü marka kimliğine uygun yeni web sitesini www.turkishcargo.com.tr ziyaret ederek, siz de bu deneyime ortak olabilirsiniz.

Proje kapsamında verilen hizmetler:

Proje kapsamında kullanılan ürünler: Unigate İçerik Yönetim Sistemi

“Tasarımında yalınlık ve işlevsellik ilkelerine bağlı kalınarak hazırlanan, tablet, mobil, dizüstü ve masaüstü bilgisayar gibi çeşitli cihazlarla uyumlu şekilde çalışabilen Turkish Cargo’nun yeni kurumsal internet sitesinde; müşterilerimize kullanıcı dostu, bilgilere kolayca ulaşabilecekleri, etkileşimi yüksek bir platform hazırladık. Proje boyunca ihtiyaçlara hızlı dönüş sağlayan ve çözüm odaklı çalışan Medyasoft, desteği ile bizler için güvenilir bir yol arkadaşı oldu. Medyasoft ile koordine bir şekilde çalışma imkanı bulduğumuz, proje boyunca yoğun emek ve özveri ile hazırladığımız Turkish Cargo kurumsal internet sitemiz ile hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimiz yolda önemli bir mesafe kaydettik.”

Ayşe Altan - Kargo Tanıtım ve Reklam Müdürü

Grup Şirketlerimiz