İstanbul Havalimanı web siteleri yeni ve modern tasarımları ile yayında
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2019

İstanbul Havalimanı web siteleri yeni ve modern tasarımları ile yayında

Dünya’nın en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan İstanbul Havalimanı, modern mimarisini yansıtan, kolay yönetilebilen ve mobil dünya ile uyumlu yeni proje ve havalimanı web sitelerine Medyasoft Digital imzası ile kavuştu.
İstanbul Havalimanı web siteleri yeni ve modern tasarımları ile yayında

İGA, İstanbul Havalimanı’nı inşa etmek ve 25 yıl boyunca işletmek amacıyla 7 Ekim 2013 tarihinde kuruldu. İstanbul Havalimanı, şehir merkezinden 35 kilometre mesafede ve İstanbul’un kuzeyinde 76,5 milyon metrekarelik alanda yükseliyor. İnşaat 4 fazda yapılacak. Birinci faz, 3 pistin ve 90 milyon kapasitelik terminalin açılmasıyla 2018 yılında tamamlanacak. Tüm fazlar tamamlandığında İstanbul Havalimanı, yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle 300’den fazla destinasyona uçuş imkânı sunacak.

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olan İstanbul Havalimanı’nın sanal ortamda tanıtımının yapılması, inşaat aşamaları ve ulaşım hakkında detaylı bilgilerin verilmesi, mevcuttaki web sitesi tarafından sağlanamadığı için yeni bir site ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Proje ihtiyaçları doğrultusunda, öncelikle İGA projesinin tarihçesi ve proje detayları hakkında bilgilerin verileceği mobil uyumlu web sitesi Medyasoft Digital tarafından inşa edildi.

İGA projesi web sitesine linkten ulaşabilirsiniz. https://www.igairport.com/tr

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte, kullanıcı deneyimine uygun site navigasyon mimarisi, sürdürülebilirlik, ulaşım, iletişim, havalimanı bilgileri, görsel galeri gibi içerik stratejisi kolay ulaşılabilen bir yapıda hazırlanarak, yolcuların istediği bilgilere kolayca ulaşabileceği modern ara yüze sahip yeni bir web sitesi Medyasoft Digital yetkinliğinde hayata geçirildi.

İstanbul Havalimanı web sitesine linkten ulaşabilirsiniz. https://www.istairport.com/tr

Proje ihtiyaçları kapsamında, İGA Kurumsal İletişim ve Bilgi Teknolojileri ekipleri ile gerçekleştirilen analiz ve tasarım çalışmaları Mondrian Dizayn yaklaşımına uygun gerçekleşti. Görsel ve video kullanımının arttırıldığı yeni web sitesinde, geçmiş dönem verilerini inceleyerek en çok ziyaret edilen sayfaların üzerinde duruldu ve farklı şablonlar tasarlandı.

Hazırlanan tasarımların içerik yönetim sistemi altyapısına uyarlanması ve sonrasında tüm içeriklerin sisteme girilmesi sonucu ortaya çıkan yeni web siteleri ile daha önceden ulaşılması zor olan tüm bilgi ve yönlendirmelerin navigasyon mimarisi ile kolayca ulaşılabilen bir yapıda oluşturuldu.

İGA projesi ve İstanbul Havalimanı web sitesi projelerinde, teknik yetkinliği, ödülleri, referansları ve havacılık sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile öncü teknoloji firması Medyasoft Digital’in uzmanlığında iki ayrı web site canlıya alındı.

Proje kapsamında verilen hizmetler:

Grup Şirketlerimiz