Takasbank Web Sitesi, Yeni Tasarımı Ve Unigate Altyapısı İle Açıldı
Yayınlanma Tarihi: 11.04.2018

Takasbank Web Sitesi, Yeni Tasarımı Ve Unigate Altyapısı İle Açıldı

Takasbank Web Sitesi, Yeni Tasarımı Ve Unigate Altyapısı İle Açıldı

Takas İstanbul (Takasbank) kurumsal web sitesi, kullanıcı deneyimi dikkate alınarak hazırlanan minimalist bir tasarım ve Unigate İçerik Yönetim Sistemi altyapısı ile yenilenerek mobil uyumlu modern bir görünüme kavuştu.

Takas İstanbul (Takasbank) kurumsal web sitesi, kullanıcı deneyimi dikkate alınarak hazırlanan minimalist bir tasarım ve Unigate İçerik Yönetim Sistemi altyapısı ile yenilenerek mobil uyumlu modern bir görünüme kavuştu.

Takas İstanbul, 1992 yılından bu yana güvenilir, etkin, yenilikçi ve uluslararası kalite standartlarında takas, bankacılık ve merkezi risk yönetimi hizmetleri sunmakta, uluslararası piyasalarda da tercih edilen bir kurum olma vizyonu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Takas, saklama ve bunlara bağlı bankacılık hizmet ve uygulamalarında finansal sistemin etkinliğini artıracak ve piyasaların gelişmesine katkı sağlayacak çözümlerin üretilmesi, aracı kuruluşlar, borsalar ve diğer sermaye piyasası kurumlarından oluşan müşterilerin mevcut ve gelecekteki talep ve ihtiyaçları dahilinde projelerin geliştirilmesi, müşteriler ve ilgili kurumlarla süreklilik arz eden bir işbirliği ve dayanışma ortamı içinde çalışılması ilkeleri ile müşteri odaklı bir yaklaşım benimsenmektedir.

Bu yaklaşımla yenilenecek web sitesi ile, mevcut sitede kullanıcı deneyimi açısından yaşanan zorlukların önüne geçilmesi istenmekteydi. Mevcut sitenin kolay bir navigasyonunun bulunmaması, mobil uyumlu olmaması, site içi arama fonksiyonunun verimli çalışmaması nedeniyle kullanıcıların istediği bilgiye ulaşması uzun sürüyordu. Web sitesinin en önemli bölümlerinden biri olan istatistikler, zaman içerisinde değişen kullanıcı alışkanlıklarına cevap verebilir durumda değildi. Bu sorunlara ilave olarak site içinde yapılacak güncellemelerin altyapı kaynaklı sorunlar nedeniyle uzun sürmesi, istatistik sayfalarında ve sitede yaşanan performans sorunları gibi yönetim konuları da yeni bir altyapı ve tasarım ihtiyacını gündeme getirdi.

Takas İstanbul bu projesinde kullanıcı deneyimi tasarım kabiliyetleri, büyük ölçekli müşteri deneyimi ile birlikte Unigate içerik yönetim sistemine sahip olduğu için Medyasoft Digital’i tercih etti. Büyük kurumlara dijital dönüşüm süreçlerinde hızlı, güvenilir, bütünleşik kanallı çözümler sunan bir kullanıcı deneyimi platformu olan Unigate içerik yönetim sistemi Takas İstanbul’un ve site ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaktadır.

Projenin en önemli kilometre taşlarından biri olan analiz aşamasında, yaşanan sorunlar ulaşılması istenen hedefler çerçevesinde tüm proje paydaşları ile birlikte değerlendirilmiş ve buna bağlı bir dijital içerik stratejisi oluşturulmuştur. Bu stratejiye bağlı olarak bilgi mimarisi keşfi ve tanımlanması yapılarak kullanıcı senaryoları, navigasyon senaryoları, şablon tasarımlar ile dijital trendlere, kullanıcı deneyimine ve mobil kullanıma uygun görsel tasarım konsepti hazırlanmıştır.

Hazırlanan tasarımların Unigate içerik yönetim sistemi altyapısına uyarlanması ve sonrasında tüm içeriklerin sisteme girilmesi sonucu ortaya çıkan yeni web sitesi ile daha önceden ulaşılması zor olan kılavuzlar, formlar, yönetmelikler, prosedürler, yönergeler gibi dokümanlar içerik stratejisi ve kullanıcı deneyimine uygun navigasyon mimarisi ile kolay ulaşılabilen ve kullanılabilen dijital bir kütüphaneye dönüştürülmüştür. Takas İstanbul web sitesinin en önemli bölümlerinden biri olan istatistikler kategorilendirme, tarih bazında filtreleme, modern tasarımlara sahip dinamik grafikler ve Excel dosyası olarak indirebilme olanakları ile kullanıcılara büyük fayda sağlamaktadır. E-bülten, sıkça sorulan sorular, iletişim haritası, sosyal medya entegrasyonu, kariyer başvuru formları gibi uygulamalar sayesinde site ziyaretçileri ile iletişim kanalları çeşitlendirilmiş ve güçlendirilmiştir.

Proje kapsamında verilen hizmetler:

Proje kapsamında kullanılan ürünler: Unigate İçerik Yönetim Sistemi

“İletişiminin ekip olarak oldukça hızlı ve iyi olması, dedikleri zamanda denilen işin yapılması, sorun anında hızlı çözüm üretmeleri sayesinde Medyasoft Digital ile çalışmaktan son derece memnunuz.”
Mustafa Atahan / Takasbank Proje Yöneticisi

Grup Şirketlerimiz